Czarna książka. Zostać mistrzem (miękka oprawa) View larger

Czarna książka. Zostać mistrzem (miękka oprawa)

ISBN 978-83-950468-0-3

New product

Joanna Krystyna Radosz: Czarna książka. Zostać mistrzem - wydanie papierowe w miękkiej oprawie
(wysyłka od 3 kwietnia)

More details

94 Items

35,99 zł tax incl.

More info

Joanna Krystyna Radosz: Czarna książka. Zostać mistrzem - wydanie papierowe w miękkiej oprawie
(wysyłka od 3 kwietnia)

Ich codzienność to prędkość, adrenalina i gra ze śmiercią. Ich życie przypomina wyścig z czasem – wiecznie w rozjazdach, dziś w Wielkiej Brytanii, jutro w Rosji, za tydzień gdzieś na Antypodach. Oni sami są jak mityczni herosi – twardzi faceci (i nie tylko), którzy potrafią odjechać turniej Grand Prix ze złamaną ręką, jeśli na końcu czeka upragniony puchar.

Nastolatek z prowincji, który niespodziewanie dostaje życiową szansę na wielką karierę. Człowiek bez tożsamości i swojego miejsca na świecie, który traci jedyną bliską mu osobę. Dwóch wielkich wojowników w pełnej zwrotów akcji walce o mistrzowski tytuł. Ojciec i syn – podobni i tak różni. I ona, młoda dziewczyna w męskim świecie, która nie zamierza nikogo prosić o pomoc i sama tworzy własną legendę.

Ale pod kaskiem kryją się tylko ludzie, którzy czasem wcale nie chcą igrać z losem, czasem płaczą, czasem się boją. Jedenaście historii zawartych w tej książce łączy żużel – ale niekiedy wcale nie są o żużlu, tylko o zwyczajnym życiu zwyczajnych-niezwyczajnych postaci. Zdarza się bowiem, że to wcale nie na torze odjeżdżają swój najważniejszy wyścig.

To jest książka o żużlu. Inna niż pozostałe – bo to nie biografia, nie ma w niej statystyk, nie jest vademecum dyscypliny – ale opowiada o żużlu. A właściwie przy okazji żużla opowiada ludzkie historie. Historie wymyślone przez autorkę. Ale przecież one mogły się wydarzyć. I tym fajniej się je czyta.
~ Jakub Pieczatowski, Eurosport

Zaczyna się od pojedynku polskiej gwiazdy Grand Prix z 15-letnim młokosem z Rosji na pustawym stadionie w baszkirskim Saławacie… a potem jest już tylko ciekawiej.
~ Jakub Horbaczewski, PoKredzie.pl

„Czarna książka. Zostać mistrzem” to nie tylko żużlowe uniwersum, lecz prawdziwe studium ludzkich charakterów. Każde opowiadanie wzbudza inne emocje, wywołując raz uśmiech, raz łzy, lecz wszystkie jednakowo zapadają głęboko w duszę. Gwarantuję, że jeszcze długo po odłożeniu tej książki, będziecie wracać do niej pamięcią.
~ Hanna Greń, pisarka

Nie tylko książki, ale nawet poszczególne opowiadania Joanny Krystyny Radosz z żużlowersum można czytać niezależnie od siebie. Każde jest kompletną opowieścią, z pełnokrwistymi bohaterami i zwrotami akcji, podszytymi tajemnicą bądź adrenaliną. A jednocześnie każde z nich jest zaledwie częścią układanki, z której odbudować można świat tak kompletny i realny, że aż trudno uwierzyć, że zrodził się w wyobraźni pisarki. Nie trzeba się znać na żużlu, nie trzeba lubić sportu. Wystarczy kochać ten moment, w którym można całkowicie zatracić się w literaturze.
~ Anna Tess Gołębiowska, Radio Września

Autorka: Joanna Krystyna Radosz
Tytuł: Czarna książka. Zostać mistrzem
Premiera: 2 kwietnia 2018 (Gniezno); 3 kwietnia 2018 (świat)
Wydawca: Inicjatywa Literacka Imperium
Liczba stron: 260
Dostęp: książka w miękkiej oprawie; ebook